• Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

   • Kurumsal Web Tasarım Fiyatları
   • Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

    Kurumsal web tasarımı, şirketlerin, kişi ve kurumların dijital hayattaki vitrinidirler. Teknolojik çağın doruklarını yaşadığımız, her işimizi internet üzerinden hallettiğimiz son dönemlerde, elbette ki ticaret de yoğun bir biçimde web üzerinde kendini gösteriyor. Peki, kurumsal web tasarımı yaparken dikkate almamız gereken önemli noktalar nelerdir? Kısaca bunlara değinelim.

    -Kurumsal web tasarımda en büyük etken işleyiş sağlıklılığı ve sadeliktir.

     

    -Kurumsal web sitesi her şeyden önce kolay anlaşılır olmalı, site ziyaretçisinin çok fazla vaktini alacak şekilde, göz yoran uyaranlarla dolu olmamalıdır.

    -Bir firmanın web sitesi yapılırken en önemli şeylerden biri, kurumsal logosunun en iyi şekilde yansıtıldığından emin olmaktır.

    -Giriş sayfaları yani ana sayfalar sitenizin vitrini olduğundan, iyi tasarlanmalı, siteye bakan kişilerin ulaşabilecekleri tüm bilgileri bir bakışta gösterecek şekilde düzenlenmelidir.

    -Kurumsal internet siteleri, firmaların web üzerindeki temsilcisi olup, onların itibarını gösterdiğinden mal ve hizmetler tam ve doğru bir biçimde yansıtılmalı, internet üzerinde de iş etiğine aykırı, aldatıcı görsel malzeme-yazı kullanılmamalıdır.

    -Uzman kod tasarımı ve HTML düzenlemesiyle, site sayfalarının hızlı açılması sağlanmalı, görsel malzemelerin (fotoğraf, video, grafikler) uygun formatlarda olduğuna emin olunmalı.

    -Firmanın kampanya, duyuru ve kampanyaları ana sayfada yer almalıdır.

    -Hazırlanan menüler, göz kalabalığı yapmak için değil, ziyaretçilerin işlerini kolaylaştıracak biçimde yapılmalı.

    -Bir sitenin Alexa değerinin (rankölçer) düşük olması, o sitenin iyi bir Seo sistemi olduğunu göstermez, yalnızca hit yani tıklama aldığını gösterir. Bu Seo açısından olumlu bir gelişme olsa da, tamamen bir başarı ölçütü sayılamaz.

    -Yüksek sayıda tıklama alacağını tahmin ettiğimiz boş, kırık linklerden uzak durulmalı, internet sitesindeki sayfaların, resimlerin, videoların, ekli dosyaların ve formların sorunsuz çalışması sağlanmalı ve bunların hepsinin kontrolleri mutlaka yapılmalıdır.

    -Siteye kurulacak olan admin paneli, kullanışlı ve düzenli bir tasarıma sahip olmalıdır.

    -Web sitesinin içeriğine hitap eden hedef kitleler, iyi belirlenmeli ve anahtar kelime kullanımıyla ziyaretçi sayısı arttırılabilmelidir. Aynı şekilde kitleye uygun kaliteli içeriklerle site güncel tutulmalıdır.

    -Hakkımızda, vizyonumuz, misyonumuz gibi bölümler ciddiye alınmalı ve bu bölümlere orijinal içerikler üretilerek firmanın tanıtımı doğru bir biçimde yapılmalıdır. İletişim kutucukları, talep ve öneri panelleri de site de mutlaka bulunmalıdır.

    -Kurumsal web sitesi aşırı canlı, göz yoran pastel renklerle değil, gri-beyaz-siyah tonları gibi daha sade tonlarda tasarlanmalıdır.

    Zelzeve 360 Dgital Creative

    • Kurumsal Web Tasarım Fiyatları için Tartışma Başlat !
    • Kurumsal Web Tasarım Fiyatları için Tartışma Konusu Açın
Copyright © 2011 - 2020 Arte Cod Bilişim Teknolojileri Tüm Hakları Saklıdır.